קורס ניהול חוזי ביצוע - ניהול שינויים חריגים ותביעות

12/2023
 • תאריך האירוע
  21/12/2023
 • מיקום האירוע
  ZOOM
 • שעת התחלה
  14:30
 • שעת סיום
  18:30
 • תקציר
  ניהול שינויים בלו"ז ובתקציב - מצד הקבלן, המזמין, וחברת הניהול

7 מפגשים בימי ה'
בין השעות 14:30-18:30

החל מ- 21 בדצמבר 2023 ועד 1 בפברואר 2024

הקורס יועבר ב ZOOM


מרכז הקורס: מהנדס אסף מורגפרויקטים הנדסיים נראים לעיתים קרובות כמו שדה קרב משפטי. במקום לבנות כביש, או גשר או בניין, הצדדים מתישים זה את זה במכתבים וטענות, שיסייעו להם לנצח ולזכות בתביעות שבסיום הפרויקט. במציאות - לרובה הגדול של התכתובת הזו יש ערך קטן מאוד. ברוב המקרים אפשר לוותר על המלחמה כולה ולהרוויח יותר משיתוף פעולה בין הצדדים היריבים לכאורה.
כדי להגיע לכך יש להכיר ולהבין היטב את המבנה החוזי של פרוייקטים ואת הזכויות והחובות הנובעות מהמבנה הזה, לכל אחד מהצדדים.
תרגום של הזכויות החוזיות הללו ל"שינויים הנדסיים", הינו הדרך היעילה ביותר מבחינת הקבלן להוסיף הכנסות לפרויקט מבלי להוסיף לו הוצאות. מבחינת המזמין, המתכנן, והמפקח- ניהול השינויים הללו הוא מפתח לשליטה בפרויקט ובתקציבו.

מטרת הקורס:

הקורס יבהיר את ההבדלים בין עבודות "רגילות" ל"שינויים", יסקור את מסמכי החוזה המוכרים והמוכרים פחות, ואת הזכויות החוזיות הנובעות מהם, ילמד כיצד לחפש ולזהות שינויים, כיצד לכתוב דרישות תשלום בגינם, וכן יציג את הדרכים לטפל בשינויים מערכתיים כדוגמת הארכות משך ביצוע והחשות, שינויי שיטות ביצוע, ירידת תפוקות, וכדומה.
הקורס יציג את חזית החידושים בעולם בתחום ניהול החוזים ובין השאר את שיטת COC להשאת ערך הפרויקט באמצעות ניהול משולב של כל חוזי הפרויקט (חוזי קבלן, קבלני משנה, מנהל פרויקט, מתכננים) ואת פלטפורמת אקטק לניהול משולב של כל היבטי הפרויקט) לו"ז, RFI, בקשות שינוי, יומן עבודה, ניהול מסמכים, ניהול פרוטוקולים, ניהול איכות, ניהול בטיחות).
במהלך הקורס יוכלו המשתתפים להציג בעיות חוזיות אמתיות שבהן נתקלו בעבודתם, אשר ינותחו במשותף.


הקורס מיועד ל:

מהנדסים ראשיים, מנהלי פרויקטים ומהנדסי ביצוע בבניה ובתשתית, בעלי ניסיון מעשי בחברות קבלניות- המעוניינים להגדיל את רווחיות הפרויקטים שלהם.
מזמיני עבודה, מתכננים, מנהלי פרויקטים ומפקחים מטעם המזמין המעוניינים לנהל את הסיכונים בפרויקטים שלהם ולהקטין את הסיכון לחריגות תקציביות.

לעיון בתכנית הקורס לחץ כאן

דמי השתתפות

שימו לב: כל המחירים הם אחרי 10% הנחה

חבר איגוד, חבר לשכת המהנדסים (מהנדסים אזרחים)     2,529 ₪
התאחדות בוני הארץ (בעלי המשרד), איגוד מהנדסי ערים, התאחדות האדריכלים ובוני ערים    בישראל   2,709 ₪
אחר   2,799 ₪ 

         להרשמה פרטית              להרשמה ארגונית/קבוצתית

         מעוניינים לקבל מידע נוסף? מלאו טופס זה

לתשומת לבכם:
עמיתי קרן ידע זכאים לקבלת מלגה עבור השתתפות בקורסים של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות בהתאם לקריטריונים של הקרן לשנת 2023.

הצטרפו לאיגוד המהנדסים!

האיגוד פועל להעשרה מקצועית של המהנדסים באמצעות כנסים, קורסים, ימי עיון וסיורים. בנוסף, האיגוד מעורב בחקיקה ובקבלת החלטו בדרג המדיני ודואג לקידום התקינה לתחומי ההנדסה השונים.
להצטרפות
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2023
Website created by Cyberserve