קורס מקוון - תכונות סביבתיות של חומרי בנייה

02/2023
 • תאריך האירוע
  12/02/2023
 • מיקום האירוע
  קורס מקוון - גישה לחצי שנה מיום ההרשמה
 • שעת התחלה
 • שעת סיום
 • תקציר
  עם הגברת השימוש בתוכניות לדירוג בנייה ירוקה כמו LEED ו- BREEAM המלוות בדרישה ל- EPD לחלק מחומרי הבנייה, עולה הצורך של יותר אנשי מקצוע הקשורים לתחום הבנייה להבין מהו EPD לזהות את האלמנטים החשובים בו ולהסיק ממנו לגבי ההשפעות הסביבתיות של מוצר.

 אופן למידה: למידה עצמית מרחוק

משך גישה לקורס: שישה חודשים מיום ההרשמה לקורס


מרצה:
ד"ר גלית אגרנטי, יועצת בטון וחומרי בנייה


בשנים האחרונות יותר ויותר יצרנים וספקים של מוצרי וחומרי בנייה מפיקים EPD (Environmental Product Declaration) לקטלוג המוצרים שלהם, כדי להתבלט וכדי להתאים עצמם לרגולציה המתגבשת באיחוד האירופי ומחוצה לו. עם הגברת השימוש בתוכניות לדירוג בנייה ירוקה כמו LEED ו- BREEAM המלוות בדרישה ל- EPD לחלק מחומרי הבנייה, עולה הצורך של יותר אנשי מקצוע הקשורים לתחום הבנייה להבין מהו EPD לזהות את האלמנטים החשובים בו ולהסיק ממנו לגבי ההשפעות הסביבתיות של מוצר.

הקורס יאפשר למשתתף להכיר את הרקע התיאורטי והעקרונות של שיטת ה LCA (Life Cycle Analysis) ,(Environmental Product Declaration) EPD), ופחמן מגולם (Embodied Carbon) ולהתנסות הלכה למעשה בכימות שלהם בעזרת תוכנה חופשית לשימוש (OpenLCA) ומחשבון פחמן. הקורס חושף בפני המשתתף את התקנים הבינ"ל והאירופאיים העומדים בבסיס הפקה ודיווח של EPD כמו גם את האינדיקטורים של קטגוריות ההשפעה המדווחים ב-EPD לפי התקן האירופאי המעודכן (והמחייב החל מיולי 2022) EN 15804+A2.

בשוק הישראלי מצויים כבר כיום מספר חומרי בנייה הנושאים EPD כגון אלה של חברות רדימיקס ותרמוקיר, ואלה רק הניצנים שצפויים לפי המגמה העולמית להפוך למתווי דרך בשנים הקרובות.
בה בעת, משרד הכלכלה והתעשייה פרסם לאחרונה שהוא יסבסד הפקת EPD, כולל הכנת PCR (Product Category Rules) וביצוע LCA, צעד המהווה תמריץ ליצרנים ברחבי הארץ ושצפוי להגדיל את ההיצע והביקוש ל-EPD.

הקורס נבנה במטרה לקדם מודעות לנזקים שנגרמים לסביבה ולאדם משימוש בחומרי בנייה שונים ולקדם הבנה של הכלים (תקנים, תוכנות, מאגרי נתונים) המודרניים שבשימוש כיום להתמודדות עם בעיות אלה.
הקורס נועד להקנות ידע תיאורטי ומעשי בנושא תכונות סביבתיות של חומרי בנייה, תוך דגש על LCA&EPD.

הקורס מיועד ל:
אנשי מקצוע בתחום הבנייה הירוקה, אדריכלים, מהנדסים, רשויות מקומיות ,בעלי ועובדי חברות חומרים, קבלנים ולכל מי שחפץ להבין על ההשפעות הסביבתיות של חומרי בנייה.

    הסברים כלליים ומבנה הקורס            מטרות ותוצרי הקורס

לצפייה בסרטון הוובינר אודות הקורס

הקורס נבנה ופותח ע"י ד"ר גלית אגרנטי,
מהנדסת אזרחית ומומחית בתחום חומרי הבנייה.
ד"ר אגרנטי עוסקת במחקר והוראה אקדמית, ובייעוץ מקצועי לחברות
שונות בענף הבנייה.

                                                 

עמיתי קרן ידע זכאים לקבלת מלגה עבור השתתפות בקורסים של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות בהתאם לקריטריונים של הקרן לשנת 2023  

דמי השתתפות

חבר איגוד, חבר לשכת המהנדסים (מהנדסים אזרחים)    
 2,400 ₪
אחר
 2,700 ₪

חברות ממשלתיות המעוניינות לרשום מהנדסים לקורס - נא לפנות למזכירות האיגוד להרשמה בטל: 03-7524075 או במייל ל- [email protected] 

                      להרשמה פרטית                 להרשמה קבוצתית / ארגונית

מעוניינים במידע נוסף? מלאו טופס זה

עמיתי קרן ידע זכאים לקבלת מלגה עבור השתתפות בקורסים של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות בהתאם לקריטריונים של הקרן לשנת 2023

 

 

 

הצטרפו לאיגוד המהנדסים!

האיגוד פועל להעשרה מקצועית של המהנדסים באמצעות כנסים, קורסים, ימי עיון וסיורים. בנוסף, האיגוד מעורב בחקיקה ובקבלת החלטו בדרג המדיני ודואג לקידום התקינה לתחומי ההנדסה השונים.
להצטרפות
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2023
Website created by Cyberserve