פרס הוקרה על מפעל חיים לשנת 2013

פרס הוקרה זה מוענק לפרופ' דוד ינקלבסקי על פועלו רב השנים בתחום של התנהגות ומיגון מבנים באירועים קיצוניים ועל תרומה משולבת ומתמשכת במחקר, שירות מקצועי לציבור, הוראה, הכשרת דורות מהנדסים ומדענים, ופעילות בינלאומית.

םם

כבר בזמן שירותו הצבאי לאחר לימודיו החל דוד לעסוק בתגובות דינמיות של מבנים, ומאז קבלת תוארו השני בשנת 1969, מחקריו בנושא מצטברים נדבך על גבי נדבך למסכת שלימה ותורה מקצועית סדורה בנושא. הדבר מתבטא במאות מאמריו המדעיים, דוחות המחקר, ספריו והכנסים הבינלאומיים אותם ערך ועמד בראשם.

םם

לצד עבודתו המדעית כחוקר מוביל וחבר סגל בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, פרופ' ינקלבסקי שימש במשך 5 שנים כראש המכון הלאומי לחקר הבנייה. בתפקידו זה השקיע את מרצו וזמנו בסיוע וקידום הידע במיגון מבנים ובקידום חברי הסגל, החוקרים, המשתלמים והסטודנטים בשטח. בנוסף הוא שימש כחבר מוביל בוועדות וצוותי חשיבה בין משרדיים וממלכתיים והיה בין ההוגים והמפתחים לקבלת תמונת מצב ברורה להבנה מעמיקה של צרכי ההיערכות הלאומית לבטיחות מבנים ולחיזוקם בפני רעידות אדמה ופיצוץ.

םם

פעילותו הענפה והצטיינותו של דוד בהוראה ומחקר, ובהכשרת משתלמים רבים לתארים גבוהים, מתבטאת גם בפעילות מתמשכת בוועדות תקינה כחבר וכיושב ראש, וכן בפעילות בינלאומית נרחבת ורבת הישגים בארגונים מקצועיים עליה זכה בתוארי "עמית". פעילות זו מתבטאת גם בחברויות בוועדות מקצועיות ובמערכות עיתונים בינלאומיים.

םם

לכל אורך הדרך, כמפעל חיים ייחודי, פרופ' דוד ינקלבסקי משאיר את רישומו במגוון של פעילויות במחקר והוראה, פעילות מקצועית ציבורית בארץ, ופעילות בינלאומית ענפה. התרומה בכל אחת מפעילויות אלה והשילוב שלהן הם ייחודיים ומצטרפים לתפקיד המנהיגות המקצועית שלו, שבולט בהם הוא ראשות המכון הלאומי לחקר הבנייה.

םם
על החתום:

םם

מהנדס דני מריאן – יו"ר
פרופ' אילן ישי – חבר
מהנדס טומי עברון – חבר
מהנדס מוטי כהן – חבר
מהנדס עמי פורן - חבר

insert name
insert text

 

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
קטגוריות הפרס והזוכים
פרסי האיגוד
תקנון הפרס
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2017
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2015
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2013
מקבלי פרסי האיגוד בשנת 2011
פרס צייטלין
פרס סטודנטים
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013