ועדת המדע של הכנסת דנה בקידום טכנולוגיות לבנייה מהירה לפתרון מצוקת הדיור

תגיות:
09/01/17

 

בתאריך 9 ינואר התקיים בוועדת המדע של הכנסת דיון בנושא "קידום טכנולוגיות לבנייה מהירה לפתרון מצוקת הדיור" בהשתתפות שר הבינוי והשיכון, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון וכן נציגים רבים ממשרדי הממשלה ומגורמים רבים בענף הבנייה.

  
נציגת האיגוד בדיון – ראש תא חומרים וטכנולוגיות – מהנדסת ד"ר גלית אגרנטי, התייחסה למטרות תיעוש הבניה תוך הפניית תשומת הלב כי לא כל בנייה מתועשת הינה גם בהכרח איכותית ובת-קיימא. ד"ר אגרנטי התייחסה לסוגיית החסמים וציינה כי אחד החסמים מן המרכזיים לתיעוש הבנייה בארץ נעוץ בסוגיית הרגולציה. בהקשר זה ציינה כי אחד מיעדי הענף והמדינה הינו לימוד משיטות מתועשות המיושמות בחו"ל ואשר יש לגביהן ניסיון מוכח. עם זאת, בעוד שלשיטות אלו קיימים תקנים ואישורים מתאימים בחו"ל, ארץ טרם נכתבו להן תקנים מקומיים ועל כן לא ניתן לעבוד איתן.

 

ד"ר אגרנטי הדגישה כי יש לפעול להסרת החסמים על מנת שנוכל לנצל את היתרון המרכזי של החברות הזרות, שהינו ניסיונן בשיטות ביצוע ותכנון חדשות שלהם. בעניין זה, ציינה כי על המכנה המשותף לעבודה להיות התקינה האירופאית, אשר החברות הזרות יודעות לעבוד על פיה ואשר על המדינה לאפשרה ברגולציה.

  

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב ומנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, מר אשל ארמוני, ציינו את חשיבות קידום הסוגיה. יו"ר הוועדה ציין כי בכוונתו לקיים דיון נפרד בסוגיית התקינה והסרת החסמים.

  

  

לתגובות והתייחסויות – עו"ד עינת פישר לאלו – מנהלת רגולציה וקשרי ממשל
einat@engineering.org.il 

חזרה»
חדשות  
הודעות וחדשות
האיגוד בתקשורת
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
אינדקס חברות
מחקרים ומאמרים
מגזין הנדסת בנייה ותשתיות
עתונות מקצועית
פסקי דין וענייני חוק
CTBUH - המועצה העולמית לבנייה גבוהה
תקנים להערות הציבור
חדשות fib
עדכונים פרוטוקולים ומסמכים
תרומה לקהילה
האסיפה הכללית של האיגוד
בחירות 2016 באיגוד
מאגר מידע
בחירות 2018 באיגוד
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013