תא קיימות

תחום עיסוק התא ופעילותו העיקרית:

 

במסגרת האחריות החברתית של האיגוד הוקם בשנת 2007 תא בנושא בנייה ופיתוח בר קיימא, לטובת חשיפת התחום בקרב מהנדסי האיגוד לפרויקטים בתחום ה"בנייה הירוקה".

התא הוקם במטרה לנקוט עמדה ויצירת מודעות בקרב איגוד המהנדסים הישראלי, לתפיסת ה"בניה הירוקה" המבקשת לצמצם את ההשפעות השליליות של מבנים על הסביבה, אשר בבסיסה עומדים: ניצול יעיל וחיסכון באנרגיה בחימום ובקירור, שימוש בחומרי בנייה ידידותיים לסביבה, מחזור רב ככל הניתן, ניהול נכון של פסולת הבניין וניצולה בזמן תהליך הבנייה, תחום שצובר תאוצה הן ברמת האינטרס היזמי, והן בתחום הסטטוטורי והרגולטורי.

 

התא מתמקד בבניית תוכניות עבודה להעשרת מהנדסי האיגוד בנושא ניהול, תכנון וביצוע פרויקטים תוך לקיחת אחריות סביבתית, על פי הידע הקיים בארץ ובחו"ל ובהתאם לתקן הישראלי ת"י 5281 בארץ וכן להכרת תקנים בינלאומיים, כמו התקן האמריקאי LEED ( Leadership in Environment and Energy Design ) ואחרים.

 

דרכי פעולה:

7_1 ייזום ימי עיון יעודים של תא בניה ופיתוח בר קיימא בתחום.

7_1 עריכת הכשרות וקורסים יעודים בתחום בהתאם לפעילות חברי האיגוד.

7_1 שילוב מושבי הרצאות בתחום הבנייה הירוקה בכנסי האיגוד הארציים למטרת הדרכות ללימוד העקרונות ודגשי ה'בנייה ירוקה' וניקוד מדדי התקן הישראלי ( אדריכלות, מערכות אלקטרו-מכניות, סביבה ).

7_1 עריכת ישיבות תא בנייה ופיתוח בר קיימא לדיון בפורום פנימי.

7_1 ייזום סיורים מקצועיים למהנדסי האיגוד בפרויקטים בתחום ה"בנייה הירוקה".

7_1 ייצוג האיגוד בפורומים מטעם מכון התקנים בועדות מומחים וועדות טכניות, לדיון בעדכון מהדורות בתחום הבנייה הירוקה.

7_1 בניית ערוץ תקשורת להפצת קשר מקצועי ( מאמרים, מידע, כנסים, היבטי "בניה ירוקה", הסמכות ועוד ) בשיתוף המועצה הישראלית לבניה ירוקה.

7_1 בניית שיתוף פעולה עם התעשיינים והיבואנים בתחום הטכנולוגיות והמוצרים הירוקים הנדרשים ב"בנייה ירוקה".

 

תחום הבנייה הירוקה הינו קפיצת מדרגה בכל הנוגע לניהול, תכנון וביצוע פרוייקטים בארץ ובעולם וצובר תאוצה הן ברמת האינטרס היזמי והן בתחום הרגולטורי. נושא אקטואלי זה נמצא כיום על סדר היום המקצועי של פרויקטי הבינוי. בשנים האחרונות החל להצטבר ידע גם בארץ הן בתחום הניהול והתכנון. כאשר גם מכוון הגורמים ההנדסיים ברשויות המקומיות מתחילה רוח חדשה של הנחייה, מתן דגשים לאכיפה, תוך רצון להשגת מודעות היזמים בנושא ועל כן, חשוב מאוד כי תחום זה יתפתח בכוון מקצועי ומכובד, לא רק כגימיק שווקי, היות והמבנה הירוק יהפוך עם הזמן לסטנדרטי ושכיח. פעילי התא מזמינים את כולם "למשוך במעלה הזרם", להצטרף לייזום, ניהול, תכנון והקמה של "פרויקטים ירוקים" אשר מובילים לאיכות תכנון וביצוע גבוהים תוך מזעור הפגיעה במשאבי הטבע.

 

בראש תא קיימות עומדת מהנדסת אורלי אינדיצקי

 

 

 

ארגונים בינלאומיים העוסקים התחום בו עוסק התא:

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה 
המשרד להגנת הסביבה

המועצה האמריקאית לבנייה ירוקה

אודות האיגוד  
אודות
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
הצטרפו לשירות הודעות
ועדכונים בוואטסאפ
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013