על מחלקת הדרכה והשתלמויות

 

 

ליבת פעילותו של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות בישראל היא ההשתלמות המקצועית.


מחלקת ההדרכה של האיגוד היא גוף ההדרכה המנוסה והמקצועי ביותר למהנדסים אזרחיים בישראל ומטרתה- שמירה על כשירותו המקצועית של המהנדס האזרחי הישראלי וקידום ועדכון הידע שלו. הפעילות היא ענפה ומגוונת ובאה לידי ביטוי בעיקר בנושאים הבאים:

ערבי עיון – מוקדשים לנושאים ממוקדים ומתקיימים בשעות אחר הצהרים.

ערב העיון מורכב, בדרך כלל, מארבע הרצאות של מומחים בתחומם, מהארץ ומחו"ל. לעיתים מתקיים בסיומו של ערב העיון פאנל בהשתתפות המרצים. הפאנל פתוח לשאלות של קהל המשתתפים ולדיון בנושאים שעלו בערב העיון. בכל ערב עיון משתתפים בין 50 ל-150 מהנדסים.

כנסים חד יומיים וימי עיון – דומים במתכונתם לערבי העיון, אך דנים בדרך כלל בנושאים רחבים יותר ומכילים מושבי מליאה ולעיתים אף מספר מושבים במקביל. כדוגמא יוזכרו כנס מנהלי פרויקטים המתקיים אחת לשנתיים, כנס מהנדסי מבנים וגשרים וכנס תנועה ותחבורה . בכל כנס משתתפים מאות משתתפים.

סיורים – מתפרשים לרוב על מחצית היום (בוקר או אחה"צ) וכוללים סיור באתר של פרויקט מעניין, הנמצא בד"כ בשלבי בנייה מתקדמים. במסגרת הסיור מתקיימות באתר עצמו גם הרצאה או שתיים מטעם דיסציפלינות התכנון, הביצוע או הניהול של הפרויקט נשוא הסיור. בכל סיור משתתפים בד"כ בין 20 ל-40 מהנדסים כתלות ביכולת ההכלה של האתר הספציפי בו מסיירים.

ממממ

קורסים – בעוד שבערבי עיון, ימי עיון וכנסים המשתתף בא כדי בעיקר להיחשף ולהתעדכן ממש בקצרה בחידושים בנושאים שפחות מוכרים לו – הרי שבקורסים מתקיימת הדרכה מלאה ומקיפה לעומק אותם נושאים. הקורסים משתרעים על פני מפגשים אחדים (בד"כ בין שלושה לארבעה עשר מפגשים), כל מפגש בן ארבע שעות אקדמיות. המפגשים הם בד"כ שבועיים להוציא קורסים שניתנים על ידי מרצים בעלי שם מחו"ל ואז הם ניתנים במרוכז באופן רציף במשך מספר ימים. בסיום הקורס מוענקת תעודת השתתפות של האיגוד. בקורס משתתפים 20 עד 30 מהנדסים – מספר המאפשר העמקה בחומר הנלמד ויחס אישי לכל משתתף.

הכנס הארצי הדו-שנתי – לצורך ניהול הכנס מתמנה ועדה אד-הוק כשנתיים לפני תחילתו. הכנס נמשך יומיים כאשר בכל יום 7 מסלולים מקבילים, בכל מסלול 2-3 מושבים, בכל מושב 3 הרצאות. סה"כ 84-126 הרצאות במגוון רחב של נושאים. המרצים בכנס חלקם מחו"ל, מייצגים קשת רחבה של בעלי מקצוע מענף הבנייה בארץ. בכנס משתתפים כ-2000 מהנדסים, יזמים, קבלנים ועוד רבים.


יהודה כפיר – מהנדס אזרחי בעל עשרות שנות ניסיון - מנהל את המחלקה ומפתח תכניות הדרכה והכשרה מקצועית. איילת - השחר בכור אחראית על תפעול הקורסים והוצאתם לפועל .
שיווק פעילות ההדרכה נעשה על ידי ענת ענתבי - מנהלת ניו מדיה ולירי לב- אחראית על המכירות. את פעילות המחלקה מלווה מקרוב מנכ"לית האיגוד גב' בשמת סרצנסקי. את מדיניות מחלקת ההדרכה מתווה ומכוונת ועדת ההשתלמויות של האיגוד בראשותו של ד"ר איתי לויתן ויחד עם חברי הועדה

ד"ר גלית אגנרטי – ראש תא חומרים, יאיר קורנברג – ראש תא מים וביוב וג'קי פרידמן – ראש תא בטיחות אש.

 

 

 

אודות האיגוד  
אודות
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
הצטרפו לשירות הודעות
ועדכונים בוואטסאפ
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013