מהנדסת פאולינה וייץ

 

 

                                

 

                             מהנדסת פאולינה וייץ

 

                                 יו"ר תא מקצועי ביצוע הנבחרת

 

 

 

 

חברי איגוד המהנדסים,

 

 

מתוך הערכה עמוקה לפעילות האיגוד בכל התחומים בהם הוא מעורב – התקינה, החקיקה, השיתוף בידע וקידום המקצוע באופן כללי, ולאחר שנים רבות של ניסיון במקצוע, מתוכן מעל 20 שנה כמנהלת מחלקת תכנון ביצוע של סולל בונה, מצאתי לנכון לתת כתף ולהיות גם בצד התורם ולא רק המקבל בפעילות האיגוד.

 

על מנת שמבנה יקרום עור וגידים נדרש שיתוף פעולה של אלפי אנשים החל ממהנדסי הרשויות המכינים את התמ"אות ועד לש. ג. העומד בשער, כשכל אחד ואחד מאלה בעוברו על פני הבניין הגמור עם ילדיו אומר להם בסיפוק  "תראו, את המבנה הזה אני בניתי".  

 

הנדסת הביצוע מהווה את החוליה המתווכת בין הרעיונות, המחשבות, התוכניות לבין הפעולות הפיזיות הנדרשות על מנת שאלה יקרמו עור וגידים ויגיעו באיכות, בזמן, בתקציב וללא פגיעה בגוף ובנפש של המבצעים למשאת הנפש ומחוז החפץ של מנהל הביצוע – הלוא הוא טופס 4.

 

בשנים הקרובות אנו עומדים בפני מהפך בדרכי ההתקשרות בין התכנון לביצוע. התוכניות המסורתיות יפנו את מקומן למודל הממוחשב (BIM). להערכתי על האיגוד לפעול בשיתוף פעולה בין תא ניהול הפרויקטים לתא הקונסטרוקציה ולתא הביצוע כדי להגיע לסטנדרטיזציה מסוימת ושפה משותפת בתחום זה.

בתחום הרגולציה ובמקרים רבים עודף הרגולציה, אנו צריכים להיות עם היד על הדופק ולנסות להשפיע על הרשויות בנושאים שמשפיעים על חיי היומיום שלנו – לדוגמה המחסור החמור בבודקי עגורנים.

בתחום ההדרכה אנו צריכים להרחיב את היריעה ולהציע בנוסף להשתלמויות ה"מסורתיות" גם עיסוק בנושאים המתנקזים אל הביצוע, כגון יום עיון בנושא מערכות:  חשמל, אינסטלציה, מיזוג אויר ומעליות, המכוון למנהלי ביצוע, שאני יוזמת  כרגע. 

 

 

 

פירוט קו"ח ונסיון מקצועי

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013