מהנדס יוסי רזי

 

 

 

 

 

מהנדס יוסי רזי

 

 מועמד לחבר ועד בתא מקצועי ניהול פרויקטים

 

 

 

 

חברי איגוד יקרים,

 

אני יודע ומכיר שבאיגוד נעשית עבודה טובה ופוריה בעיקר בתחומי ההדרכה, הכנסים, הכנת תקנים ושיתוף הפעולה עם אגודות שונות בחו”ל. אני יודע ומכיר בכך שהאיגוד משמיע את דעתו בנושאי הבנייה בארץ.
 
אני סבור שהאיגוד צריך להרחיב את השפעתו וקשריו בכמה מישורים:

 

המישור התפקודי

 
לזרועות ההנדסיות של מזמיני העבודה בארץ ישנם מכנים משותפים רבים.
מהנדסי “מקורות” כמו גם מהנדסי עירית טבריה, או אנשי אגף הבנייה במשרד הביטחון, או מרכזי הבנייה באוניברסיטת בן גוריון- נתקלים בבעיות דומות, אם לא זהות, בעת שהם מטפלים בכל שלבי מחזור החיים של הפרויקטים שבתחום אחריותם: תכנון כללי, תכנון מפורט לביצוע, מכרז על מסמכיו, ביצוע, קבלה, בדק ואחריות, אחזקה. בעת יישום הפעולות האלה ניצבים הם בפני אותם גורמים –נציגי הממשלה, השלטון המקומי, ועדות התכנון, מודדים, מעבדות ובעיקר – מול הקבלנים.
איגוד המהנדסים אמור לדעתי להיות מעורב יותר בקשרים שלו עם המהנדסים שבזרועות האלה – משרדי ממשלה, חברות ותאגידים ציבוריים, רשויות מקומיות, וגם בחברות פרטיות.
המעורבות תתבטא בריכוז סוגיות ובעיות מהשטח, בהעברת מידע מצטבר, בבדיקת בעיות אקטואליות מול מוסדות מחקר. במסגרת זאת אמור האיגוד לפעול גם יותר לעדכונו של המפרט הבין משרדי – התנ"ך המקצועי של כולנו.

 

המישור הפריפריאלי

 
מעבר לכנסים הגדולים והמוצלחים שעושה האיגוד – יש מקום לפעולות שונות, צנועות וזולות יותר ובהיקפים מספיקים גם בפריפריה – ימי עיון, הדרכות, לשכות מידע של מתנדבים מטעם האיגוד ועוד.
פעולות אלה יקרבו לאיגוד את המהנדסים שמעבר לאזור המרכז. ואין צורך לפרט את חשיבות הנושא בימינו אלה.
וגם - ניתן יהיה מן הסתם להסתייע לצרכים אלה בתקציבים ציבוריים שמיועדים לפריפריה.

 

המישור הכמותי

 
מספר החברים באיגוד עומד, נכון ל-1/8/2016 על 2326 חברים(ללא סטודנטים ונספחים) מספר מועט יחסית לכלל המהנדסים האזרחיים בארץ .יש להרחיבו, ונראה שהפעילות בשני המישורים הקודמים אכן תתרום הרבה לכך פעילות בשלושת המישורים הנ”ל תהפוך את האיגוד לגורם מוביל יותר בענף הבנייה, הוא ייהפך ל"כתובת" מתאימה לגורמים הנדסיים וחוץ הנדסיים וכן – תהיה לו ההשפעה והסמכותיות המתבקשים בבואו לדון מול הרשויות על הנושאים החשובים לכו-לנו.

ובאשר ל"כתובת" – יש אכן מקום שהנציגים בתאים יקשיבו יותר לצרכי החברים באיגוד. הרי אנו נמצאים בעידן של חוכמת ההמונים, ובמיוחד חוכמת מהנדסים..

  

נראה לי, באופן אובייקטיבי ככל הניתן..., שיש לי הכישורים והניסיון לעסוק בנושאים האלה (ראו קו"ח), כמו גם בשאר הסוגיות שתעמודנה בפני ועד התא.

  

  

פירוט קו"ח ונסיון מקצועי

  

דבר המתמודד 6.9.2016

 

פנייה לבוחרים 13.9.2016 

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
משולחנו של יו"ר האיגוד
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013