מהנדסת גלית אגרנטי

 

 

 

 

מהנדסת ד"ר גלית אגרנטי

 

יו"ר תא מקצועי חומרים הנבחרת

 

  

חברים יקרים,

 

 

חדשנות והתפתחות טכנולוגית הם הבסיס של תחום החומרים. אחד התפקידים העיקריים של תא החומרים הינו למצוא את הדרך כדי להיות רלוונטי בעולם הגלובלי והשקוף. שיתוף מידע טכנולוגי ויישום של ידע חדש לפתרון בעיות שונות ובדרכים שונות זה מהות העבודה שלנו כמהנדסים.
בתא החומרים אנו שואפים להיות המובילים בחשיפת ציבור המהנדסים לחדשנות הקשורה לפיתוחים, יישומיים ותקנים חדשים בארץ ובעולם בתחום החומרים.

 
אני מאמינה שעלינו למקד את פעילותנו לשני תחומים: תהליך אימוץ התקינה האירופאית בארץ והתפתחויות שונות בתחום בנייה בת קיימה. תחומים אילו הם אקטואליים וקשורים באופן ישיר לכול הנוגע לשימוש בחומרים חדשים בתחום הבניה.

 
תהליך אימוץ התקינה אירופאית בארץ כבר התחיל, ואיגוד המהנדסים הוא אחד מהגופים שמובילים את התהליך. התפתחות זו תוביל ותאפשר את השימוש בחומרים שעד היום לא נכללו בתקינה הישראלית. יש לציין שהשימוש בחומרים חדשים יחייב להתייחס לשיטות תכן שונות, בדיקות תקניות שעדיין אי אפשר לבצע במעבדות מקומיות, ושיטות ביצוע שעדיין לא מיושמות בהיקף נרחב . חשוב שלתא החומרים של האיגוד יהיה תפקיד מרכזי בלווי, הדרכה והכשרה של המהנדסים בתחומים אילו.

 
בנוגע לבנייה בת קיימה, ת"י 5281 (בנייה ירוקה), ת"י 5282 (דירוג אנרגטי של מבניים), והתקניים השונים העוסקים בבידוד מבניים, מעודדים את השימוש בחומרים מתקדמים ויעילים יותר מההיבט התפקודי. חומרים אילו תורמים לשיפור איכות הבנייה ולצמצום הנזקים הסביבתיים השונים. אני רוצה שאנשי החומרים של האיגוד נהיה בחזית התהליך ונדע לייצר ידע ולשתף את כלל המהנדסים בתחומים אילו. יש לנו את ההזדמנות לבנות תא חומרים חזק, מועיל מקצועית, קודם כול עבורנו, אך גם עבור כלל המהנדסים.
לתא החומרים יש חלק מרכזי באיגוד, והוא צריך להיות יותר רלוונטי. אנו צריכים למצוא יחד את הדרך הטובה ביותר כדי לייצר ערך שיתרום למקצועיות שלנו בעולם הגלובלי והמשתנה של היום. את זה רק אנחנו, החברים בתא, יכולים לעשות. עלינו לבנות ביחד פלטפורמה מקצועית שתהווה בסיס לשיתוף הפעולה בין חברי התא והאיגוד שבו אנו חברים.

 

פירוט קו"ח ונסיון מקצועי

 

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
משולחנו של יו"ר האיגוד
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013