מהנדס ד"ר ישראל דצקובסקי

 

 

 

מהנדס ד"ר ישראל דצקובסקי

 

מועמד לחבר ועד בתא מקצועי ניהול פרויקטים

  

 

 בס"ד

 

חברי איגוד נכבדים,

 

 


על מנת להיות דמות מובילה בקידום פרויקטים, נדרש ידע נרחב בתחומים שונים והשכלה אקדמית המתאימה למטלות הנגזרות מכך. בתור דוגמה ראשונית אפשר לקחת מודל של תואר שני רב תחומי על בסיס תואר ראשון בהנדסה אזרחית, ובעוד מספר מצומצם של מקצועות (למשל אדריכל) וללמוד את תהליכי הובלת הפרויקטים, תקצובם, נושאי סטטוטוריקה, יחסים עם רשויות וגם כחלק מכובד של תוכנית לימודים – קורסים כלליים במקצועות שונים של הנדסה אזרחית כהשלמה ללימודי בסיס. למשל, בקבוצת מהנדסי קונסטרוקציה ותנועה, יש ללמוד נושאי חשמל ותאורה, תשתיות רטובות (מים, ביוב) ומערכות תקשורת. מטרת לימודים אלו הם לעזור למנהל הפרויקט לרכוש כלים על מנת להצליח לנהל מומחים במקצועות שונים של הנדסה אזרחית, להבין היטב את דרישותיהם ולהגיע לתאום יעיל ביניהם.

 
לאיגוד המהנדסים אפשרות וכוח רב ליזום פרויקטים ברמה המדינית (למשל, תוכנית אב למדינה)- פרויקט בסדר גודל כזה יכול להיות מתוקצב אך ורק דרך אחד או יותר ממשרדי הממשלה באמצעות חברה ממשלתית. האיגוד יכול לשמש כמנוע לפרויקט כזה (בבחינת "שמרים בבצק") ולמנוע מהפרויקט להידחק לצד בגלל חוסר יוזמה.

 
לאיגוד המהנדסים יכולת ומחויבות ליזמות בשינוי מפרטים והוראות לבניה (המאושרים ע"י ממשלת ישראל) ולהוות מנוע גם לפרויקטים מסוג זה ("שמרים בבצק") כדי למנוע מהם להידחק לצד בגלל חוסר יוזמה. דוגמאות: תכנון מבני ציבור בשכונות, מפרט דירה מודרנית.


איגוד המהנדסים ימשיך ויגדיל פעולותיו בתחום ארגון ימי עיון וקורסים מקצועיים בסדרי גודל שונים (כולל קורסים רציניים ודי ארוכים) בנושאים רבים של מקצוע וכמובן, ארגון כנסים מקצועיים.

 
איגוד המהנדסים ימשיך להיות מתואם בין האקדמיה ובין תחומי מקצוע, ימשיך להיות גוף שמעמיד בפני האקדמיה מטרות מהשטח.

  
איגוד המהנדסים ימשיך ויגדיל פעולותיו בתחום היבוא לארץ של קונסטרוקציות, חומרים וטכנולוגיות מתקדמות בעולם ע"מ להקטין את תלות הבניה בפועלים פשוטים.

   
איגוד המהנדסים ימשיך לאסוף ידע וניסיון במקצועות הנדסה אזרחית ויהווה יזם בהשרשת ניסיון וידע עולמי, קונסטרוקציות ותהליכי בניה מתקדמות במדינת ישראל ע"מ להגדיל את רמת אופטימיזציה במשולש איכות – לו"ז – תקציב.

 
איגוד המהנדסים יגדיל את פעולותיו ע"מ לחזק את בקרת התכנון כולל בקרות, פתרונות טכניים ותאומים למצב מתקדם. פעולות אלה בין היתר צריכות לכסות גם את תחום הבניה פרטית, קודם כל בפרויקטים העוסקים דיור.
איגוד מהנדסים יגדיל את פעולותיו ע"מ לחזק פיקוח על פרויקטים בבניה, כולל בתחום בניה פרטית, ויתחיל בפרויקטים העוסקים בדיור.

 
בתור אחת מהאפשרויות הטכניות לקידום הנושאים הללו יכול להיות שהאיגוד יראה לנכון להקים מספר עמותות לקידום נושאים מסוימים או קבוצות נושאים ולנסות לקבל ממימון מהמדינה לפעולות הנדרשות לכך.

 

 

פירוט קורות חיים ונסיון מקצועי

 

 פנייה לבוחרים 23.8.2016

  

פנייה לבוחרים 30.8.2016

 

פנייה לבוחרים 13.9.2016

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
משולחנו של יו"ר האיגוד
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013