אורלי אינדיצקי

 

 

מהנדסת אורלי אינדיצקי

 

יו"ר תא מקצועי קיימות (בנייה ירוקה) הנבחרת

 

 

חברי איגוד יקרים,

  

לפני עשור בערך, המילה קיימות לא הייתה ממש שגורה בלקסיקון שלנו, לא בגלל שלא קיימנו, אלא בעיקר כי לא ידענו איך לקרוא למה שאנחנו עושים במילה אחת.

התמצית של הדברים הוא בעיקרו לחשוב לפני שעושים, לחשוב מה זה עושה לנו, לשכנים שלנו, לעובדים ולמעסיקים שלנו, לדאוג לבטיחות של הסובבים אותנו, לבצע פעולות שיבטיחו את הבריאות של כולנו. לחשוב קדימה ולראות איך העתיד יראה אם נבצע משהו אחד ואולי ניתן לחשוב עוד רגע ולבצע את אותה הפעולה בדרך אחרת.

 

להיות קיימותי אינו אומר שהבתים שלנו צבועים בירוק ואנחנו אוכלים חסה. להיות קיימותי היא  לראות איך אנחנו משלבים סביבה, חברה וכלכלה יחד. האנושות עשתה זאת לפני שנים רבות, אבל איבדה דרכה במהלך השנים, כיום אנחנו מנסים להזכיר לעצמנו מאיפה באנו ולהבין לאן אנחנו הולכים.

עבורי, להיות קיימותי, הוא בעיקר למצוא את האיזון הנדרש בין שלושת הכוחות הגדולים, אבל אם אנסה לפרוט אותם, אז לדאוג לעובדים שלי, מבחינת רווחה, בריאות ובטיחות, לדאוג ללקוחות שלי ולשמוע אותם ואת הצרכים שלהם ולנסות לתת להם מענה מכבד, ראוי ומתחשב. לדאוג למי שנמצא בקרבה לאתרי הבנייה שלנו שהפגיעה בחייהם תהיה מזערית עד כמה שאפשר.

 

לדאוג לטבע שסביבי, למצוא עוד חלופות לאיך לעשות דברים חכמים וכלכליים שישמרו על הסביבה, לשמור על המים שלנו, על הצמחייה שסביבנו ועל בעלי החיים שחיים בקרבנו.

להיות קיימותי הוא להיות גאה, להיות גאה בעבודה שאנחנו עושים, בפעולות שאנחנו נוקטים.

להיות קיימותי הוא להיות בטוח ששקלנו את כל החלופות לפני שבחרנו באחת מהם, ששיתפנו ופעלנו כדי לשמוע את כל מי שמסביבנו בנושא.

להיות קיימותי הוא להיות שלם, להגיע הביתה למשפחה שלנו ולדעת שגם היום עשינו את הדבר הנכון, גם עבורם. 

 

אודה לכם על תמיכתכם בי לתפקיד חברת ועד בתא קיימות.

 

 

פירוט נסיון מקצועי

 

 

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013