דבר יו"ר האיגוד לעיתון בנייה ותשתיות גיליון נוב' 2016

 

 

חברי האיגוד, מהנדסים,

  

גליון זה מחולק  במסגרת הכנס השמיני של מנהלי הפרויקטים שעורך האיגוד. הכנס בו אמורים להשתתף כ 1,200 מהנדסים, עובדי תעשיות הבנייה, יזמים וקבלנים לוקחים חלק בכנס כמשתתפים, מציגים או מרצים. הכנס ממשיך מסורת מפוארת של כנסים שכבר הפכה לשגרה.

 

אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק בארגון הכנס. לצוות האיגוד בניהולה של מיכל קרסני, לארטרא – החברה המארגנת שכבר הפכו לשותפים קבועים בארגון כנסים ולמרכז הירידים המארח אותנו. תודה למרצים, למציגים בתערוכה ותודה גדולה ומיוחדת לנותני החסות שבעזרת המשאבים שהם מעמידים לרשות האיגוד מתאפשרת פעילות ענפה של הדרכה, הכשרה, ייצוג המהנדסים בפורומים שונים, טיפול ברגולציה ועוד הרבה מאוד פעילויות שאני מקווה שאתם מודעים להן. היכולת של האיגוד שאינו ממומן על ידי כל גורם מוסדי לפעול באופן בלתי תלוי מבוססת על הבסיס הכלכלי שלנו שנותני החסות הנם עמוד השדרה שלו.

 

בסוף חודש ספטמבר ממש לפני החגים הושלם תהליך הבחירות באיגוד. הבחירות שהתקיימו בפעם הראשונה במתכונת של הצבעה כללית אינטרנטית של כל חברי האיגוד ליו"ר ושל חברי התאים למועמדים ליו"ר התא ולועד התא התקיימו בסדר מופתי והוו משב רוח רענן המסמל את השדרוג שעובר האיגוד בכל התחומים. גם בנושא זה מגיעות תודות למהנדס אלכס קצף יו"ר ועדת הבחירות, לועדת הבחירות ולמיכל (מנכ"לית האיגוד) ששימשה כמזכירת הועדה.

 
הבחירות הרכיבו נבחרת יפה של חברי ועד, חלקם חדשים וחלקם ממשיכים איתנו מקדנציה קודמת. תוצאות הבחירות יאושרו פורמאלית על ידי האסיפה הכללית שתתכנס ב 7 לנובמבר וכבר באותו היום תערך ישיבת הועד הראשונה, תבחר ההנהלה, יורכבו הועדות השונות (השתלמויות, כספים) ו.... קדימה לעבודה.
ברכות לחברים שנבחרו, ותודה לכל המתמודדים. למתמודדים שלא נבחרו ולחברי הועד הפורשים אני מציע להמשיך ולתרום. לקחת חלק בפעילות באיגוד בתחומים הרבים הנוספים (מעבר לחברות בועד) שכל כך משוועים לפעילים.

 

גם אני זכיתי לאמונכם במסגרת הבחירות ויהיה לי הכבוד לשמש כיו"ר האיגוד בקדנציה שלישית ואחרונה (כפי שקובע התקנון). תודה לכם, חברי האיגוד שהצבעתם ואישרתם את המשך הקדנציה שלי ברוב של קרוב ל 90%. זוהי זכות גדולה ואחריות גדולה עוד יותר להוביל את האיגוד במשך 4 שנים נוספות.
כיו"ר ממשיך איני זקוק ל 100 ימי חסד. תכנית הפעולה שלי מוכנה ויחד עם החברים שיבחרו להנהלה נציג אותה לאישור הועד. לא אכנס לפרטי הדברים אך ברצוני לשתף אתכם בנושא חדש שארצה שהאיגוד יעסוק בו באופן אינטנסיבי והוא טיפול יסודי ומקצועי בנושא רגולציה וקשרי ממשל.

 

בדבר היו"ר בגליון אוגוסט של העיתון פרטתי מספר נושאים הקשורים לרגולציה של המקצוע, של חוק התכנון והבנייה, של חוק רישום קבלנים המחייבים טיפול. הגעתי למסקנה שללא טיפול מקצועי ורציני בנושא קשרי ממשל וללא בניית מסד של תמיכה והכרה פוליטית לאיגוד, לתפקידיו ולפעילותו לא נצליח למלא את חובתנו ולהגיע לתוצאות חיוביות בנושאים אלו ונושאים רבים אחרים. לאורך זמן חשבתי שעצם היותנו גורם מקצועי ובלתי תלוי המשמיע את דעתו מתוך אחריות לאומית מספיק. השנה האחרונה בה ניהלנו מאבקים לקדם נושאים חשובים לימדה אותנו שלא מספיק להיות צודק, מקצועי ואוביקטיבי אלא חייבים ליצור את הקשר וההבנה האישית של נבחרי הציבור, הפקידות הבכירה ומקבלי החלטות בדרגים השונים לגבי האיגוד, זהותו, האג'נדה שלו ודעותיו בנושאים השונים.

 
פועל יוצא של פעילות זו תהיה בהכרח שיתוף רב יותר של האיגוד במערכת קבלת ההחלטות והתיעצות איתו בנושאים שונים וחשובים שעל סדר היום המקצועי והציבורי.

העשיה בתחום הנ"ל והמשך העשיה הרבה באיגוד אינם מוטלים על הנבחרים בלבד. גם לכם המהנדסים חלק חשוב בה.

 
אתמקד כאן בחובה של כולנו להגדיל את מספר החברים באיגוד. ברור לנו שההכרה והתמיכה באיגוד חורגת מגבולות החברים הרשומים. יעידו על כך הכמות הרבה של המשתתפים בפעילויות ההדרכה, העשרה ובכנסי האיגוד. חובה עלינו לפקוד חברים נוספים לאיגוד ולתת תוקף מספרי גדול יותר להכרה בנו כמיצגים סטטוטורית (במסגרת לשכת המהנדסים והאדריכלים) את מקצוע הנדסת הבנייה והתשתיות. אני חוזר וקורא לאלו שביניכם שאינם חברים להקדים ולהרשם ולאלו שמעסיקים מהנדסים להציע להם להיות חברים באיגוד ולרשום אותם ככאלו. כמות החברים חשובה על מנת לחזק את מעמדו של האיגוד ולתת משנה תוקף למעמדו הציבורי.

 

אני מבקש לאחל לאיגוד ולנבחריו קדנציה של עבודה פוריה והצלחה במשימות החשובות שנקח על עצמנו. למשתתפי הכנס הנאה ומיצוי הפוטנציאל המקצועי והחברתי.

 

יחד נצליח!

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013