פרס הצטיינות בתחום תוכנות הבנייה לשנת 2015

מר דוד מעון הקים, יחד עם יוסי דיאמנט, את חברת עתיר. מנהל את פיתוח התוכנה בחברה, ואת פיתוח המוצר. בעל תואר שני במתמטיקה מאוניברסיטת תל אביב, בהצטיינות יתרה.

 

התחיל את דרכו בפיתוח תוכנה למהנדסי קונסטרוקציות בתור עבודת סטודנט: עבד בחברה של יוסי דיאמנט בהכנת מודלים להרצה במחשב גדול של CDC עבור מהנדסי קונסטרוקציות. במסגרת זו כתב מספר תוכניות מחשב, כדי ליעל את הכנסת הנתונים למחשב.

 

ב- 1981, עם ההתחלה של המחשבים האישיים, הקים עם יוסי דיאמנט את חברת עתיר, ששמה לה למטרה לאפשר למהנדסי הקונסטרוקציה לעשות את חישובי הקונסטרוקציה במחשב במשרדם. בהמשך, השתתף בהגדלת החברה, גיוס מהנדסי קונסטרוקציה ומהנדסי תוכנה, ועבודה על פיתוח המוצר לשם שיווקו בחו"ל. 

 

קורות החיים של דוד שלובים ב"קורות החיים" של התוכנה של עתיר: כתיבת הגרסאות הראשונות של התוכנית BEAM1 לחישוב קורות, ו- STRAP לאנליזת מבנים (תוכנת STRAP היתה מוגבלת ל 1500 צמתים, ולאלמנטי קורה בלבד, ורצה על מחשב של חברת DIGITAL); שילוב הצגה גרפית של הגאומטריה ושל התוצאות; הסבה של התוכנה למחשב האישי של IBM על DOS, שינוי שאפשר כמעט לכל משרד מהנדסים לקנות מחשב אישי ולעבוד עם התוכנה של עתיר; שיכלול התוכנה: הוספת אלמנטים סופיים וחישובים לפי התקן לבטון ולפלדה, כולל תמיכה ומעקב צמוד על שינויים בתקן; התקדמות בשילוב בין השרטוט לחישוב, מתוך מטרה להתקרב למצב שבו הנתונים לחישוב יילקחו ישירות מהשרטוט, ותוצאות החישוב יתנו חלק גדול מהשרטוט הדרוש לעבודה בשטח.

 

כיום התוכנה של עתיר נמצאת בלמעלה מ 1000 משרדים בארץ, ו2000 בחו"ל. התוכנה התפתחה בין היתר בזכות עבודה משותפת עם מהנדסי הקונסטרוקציה בארץ, שעובדים באופן קבוע עם התוכנה, ועוזרים להבין איך ולאן לקדם את המוצר.

 

על החתום:

מהנדס דני מריאן – יו"ר
פרופ' אילן ישי – חבר
מהנדס טומי עברון – חבר
מהנדס מוטי כהן – חבר
מהנדס עמי פורן - חבר

 

מר דוד מעון

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
קטגוריות הפרס והזוכים
פרסי האיגוד
תקנון הפרס
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2017
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2015
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2013
מקבלי פרסי האיגוד בשנת 2011
פרס צייטלין
פרס סטודנטים
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013