פרס מהנדס מצטיין בתחום המבנים לשנת 2015

מהנדס מיכאל יצחק יליד 1935, החל בלימודי ההנדסה כסטודנט במצרים, ולאחר עלייתו ארצה בתום מבצע סיני השלים את לימודיו לתואר הראשון בטכניון בחיפה בשנת 1959. מיכאל התחיל את עבודתו כמהנדס מתכנן ב- א.מ.י. שהייתה מחלקת התכנון של מבנים של חברת סולל בונה בארצות חוץ. במקביל הוא למד לתואר שני אותו סיים בשנת 1963.

 

לאחר מספר שנים בתכנון עבר מיכאל לעבוד בתחום הביצוע כמהנדס בהקמת הנמל החדש באשדוד, ולאחר מכן עסק בתיאום ופיקוח על הקמת מבנים שונים ובעיקר על גשרים רבים באפריקה.

 
מצויד במטען גדול של ידע בשלושת התחומים של תכנון, ביצוע ופיקוח חזר מיכאל לחברת א.מ.י. לעסוק בתחום התכנון. בשנת 1986 התמנה לראש אגף הקונסטרוקציות בחברת אמי מתום, ומשנת 1999 בנוסף לתחום התכנון, בעזרת הידע הרב שלו בכל תחומי הבניה, עסק במסגרת צוות ל.ה.ב. של חברת כביש חוצה ישראל, בליווי ובקרת תכנון של מבנים וגשרים בכביש 6.

 
מבין רשימת הפרויקטים הארוכה שהיה אחראי לתכנונם נתן למנות את גשר הצ'ק פוסט בחיפה, את מחלף אלקיים, מחלף הזרע בחיפה, גשרי מקטעים וויאדוקט הקשתות בכביש 4 ליד בנימינה, גשרי רכבת בקו המהיר לירושלים והרחבת רציפים בנמל חיפה.

 
עבודתו רבת השנים של מיכאל יצחק בתחום הנדסת המבנים נעשתה תוך שילוב ידע מעמיק בהנדסה לאישיות נינוחה וצנועה. בקרתו ופיקוחו על פרויקטים הנדסיים היו תמיד בונות, נעשו תוך כדי כיבוד כללי האתיקה המקצועית מול חברים למקצוע, וגרמו להצלחתם של אותם הפרויקטים. במהלך פעילותו הענפה העניק מיכאל יצחק ידע רב למהנדסים רבים שהתחילו את דרכם בתחום הנדסת המבנים.

 
על כל אלו מצאה הועדה את מיכאל יצחק כראוי לפרס הצטיינות למהנדס בתחום המבנים, ומאחלת לו להמשיך בפעולתו הברוכה עוד שנים רבות.

 

על החתום:

מהנדס דני מריאן – יו"ר
פרופ' אילן ישי – חבר
מהנדס טומי עברון – חבר
מהנדס מוטי כהן – חבר
מהנדס עמי פורן - חבר

 

מהנדס מיכאל יצחק

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
קטגוריות הפרס והזוכים
פרסי האיגוד
תקנון הפרס
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2017
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2015
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2013
מקבלי פרסי האיגוד בשנת 2011
פרס צייטלין
פרס סטודנטים
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013