פרס מפעל חיים לשנת 2015

ד"ר יוסף דלין (דלינסקי) סיים את לימודיו בטכניון לתואר ראשון בהנדסה אזרחית, בהצטיינות ראויה לשבח, בשנת 1960. הוא סיים תואר שני בטכניון וכן תואר דוקטור באוניברסיטה העברית. במשך למעלה מ-55 שנה, הוא עוסק בתכנון וביצוע של פרויקטים מורכבים, וכן בהוראה אקדמית בטכניון בתחום הנדסה הידראולית, הנדסת ניקוז והידרולוגיה, בארץ ובחו"ל.

 

עם סיום לימודיו שימש יוסף דלין (דלינסקי) תחילה כעוזר הוראה, ואחר כך כמרצה נספח בפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון והמשיך במשימה זו במשך 20 שנה בהגיעו לדרגת "נספח א", המקבילה לדרגה האקדמית של פרופסור חבר. במסגרת זו הוא היה מרצה ואחראי על המקצועות הנדסה הידראולית והנדסת ניקוז שנלמדו בשנה האחרונה לתואר הראשון. בפעילות אקדמית זו הוא זכה להוקרה רבה מצד הסטודנטים ועמיתיו בסגל האקדמי בפקולטה, על הוראה מסורה ורבת הצלחה ושילוב מעמיק של ידע תיאורטי וניסיון מעשי במקצועו.

 

בתחילת דרכו המקצועית עבד יוסי במגזר הציבורי, בתה"ל – תכנון המים לישראל. במסגרת זו הוא הקים וניהל את המחלקה לניצול מים עיליים, שהיא אחת המחלקות הגדולות בחברה. בעבודתו זו הוא תכנן מפעלים לניצול מים עיליים למרבית נחלי ישראל וסיני, עסק בייעוץ והכנת חוות דעת מומחה מקצועיות, ייצוג בוועדות ממלכתיות ונתן שירות על הנדסי בניצול משאבי מים בפרויקטים של תה"ל בארץ ובעולם, כגון: ארה"ב, אוסטרליה, קולומביה וארצות אחרות. בעבודתו בתה"ל תרם גם בשירות לציבור עמיתיו, בשמשו כיו"ר מועצת העובדים של החברה.

 

מתחילת שנות השמונים ד"ר דלין (דלינסקי) הינו בעל משרד תכנון ויעוץ עצמאי העוסק בנושאי הידרולוגיה והנדסת מים. בהנהגתו האישית משרדו מעורב בפרויקטים ומגה-פרויקטים הקשורים בתכנון והגנה בפני שיטפונות, ניקוז כבישים ושדות תעופה, הסדרת נחלים, הכנת סקרים הידרולוגיים, הכנת תכניות אב ארציות לניקוז, תכנון פרויקטים לאומיים (מפעלי הימים באילת וים המלח), ועוד. במקביל יוסף היה פעיל בהכנת מפרטים ותקנים לאומיים, כדירקטור מטעם המדינה בבתי הזיקוק, בפיתוח תוכנות ושיטות הוראה בבתי ספר, במחקר הנדסי, ובנושאים ציבוריים רבים כתרומה לקהילה המקצועית. יש לציין גם את השתתפותו המתמידה והבונה בפעילות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות.

 

ניתן לסכם כי ד"ר יוסף דלין (דלינסקי) הינו איש אשכולות דעתן, משכמו ומעלה במקצועו, המשלב הוראה, מחקר, פעילות הנדסית ענפה ותרומה לציבור, זאת כמפעל חיים בהנדסת המים במשך עשרות שנים וגם כיום.

 

על החתום:

מהנדס דני מריאן – יו"ר
פרופ' אילן ישי – חבר
מהנדס טומי עברון – חבר
מהנדס מוטי כהן – חבר
מהנדס עמי פורן - חבר

 

ד"ר יוסף דלין (דלינסקי) הלך לעולמו ביום 2.12.2015.

 

ד"ר מהנדס יוסף דלין (דלינסקי)

 

אודות האיגוד  
אודות
הצטרפות לאיגוד
בדיקת סטטוס חברות באיגוד
תאים מקצועים
פרסי האיגוד
קטגוריות הפרס והזוכים
פרסי האיגוד
תקנון הפרס
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2017
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2015
מקבלי פרסי האיגוד לשנת 2013
מקבלי פרסי האיגוד בשנת 2011
פרס צייטלין
פרס סטודנטים
פעילות האיגוד במכון התקנים
בוררים ומומחים
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
הטבות לחברים
רישוי ורישום מהנדסים
מרכז ההדרכה וההכשרה
הכשרות פנים ארגוניות
אינדקס חברות
צור קשר
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013