סיכום שנת 2017 באיגוד המהנדסים - דו"ח מנכ"ל

תגיות:
27/12/17

חברים, חברות, מהנדסות ומהנדסים יקרים,

  

 

שנת 2017 הייתה שנה מלאת אתגרים, מרובת עשייה עם הישגים נכבדים בתחומים רבים –

לפניכם סיכום קצר של פעילות 2017 וטעימה קטנה מהמצופה לנו בשנה הבאה:

 

חברים באיגוד

 

בשנת 2017 הצטרפו לאיגוד 3,839 חברים – זה המספר הגדול בכל שנות הפעילות של האיגוד מזה 20 שנה.

אנו מברכים את החברים שהצטרפו ומודים לכל אלו שבמסירות חדשו חברות מדי שנה והיו לחלק בלתי נפרד מהעשייה ומקהילת המהנדסים בארץ.

ברשם המהנדסים רשומים למעלה מ 20 אלך מהנדסים, היעד שלנו הוא גבוה ואנחנו עושים רבות לקידום נושא החברות.

 

פנים חדשות באיגוד

 

בשנת 2017 קידם האיגוד תהליכים רגולטורים ועסק רבות לשם מיצוב האיגוד בקרב משרדי ממשלה. האיגוד שם לו למטרה לפעול למען חיזוק הקשרים עם משרדי הממשלה ופעילות הכנסת. 

עו"ד עינת פישר לאלו החלה את עבודתה ב 1.1.2017 והקימה את המחלקה לקשרי מימשל ורגולציה באיגוד, בילווי צמוד של יו"ר האיגוד וחברי הנהלה, ובשיתוף ראשי תאים וחברים נוספים באיגוד, קודמו תהליכים רבים שמטרתם היתה קידום וביסוס מעמד המהנדס. 

 לקראת סוף השנה נפרדנו מעינת אשר קבלה מינוי כמנכ"לית המרכז להעצמת האזרח, וברכנו את כניסתה של עו"ד רחלי חולתא אדרי לתפקיד מנהלת רגולציה וקשרי ממשל.

 

רחלי, בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, ובעלת ניסיון במגזר הציבורי, הפוליטי ומגזר שלישי. בין תפקידיה, התמחתה בלשכת היועץ המשפטי למשרד החקלאות, כיהנה כיועצת המשפטית לתנועה לחופש המידע ועיקר עיסוקה בתחום המשפט המנהלי-חוקתי.

בתפקידה האחרון הייתה מנכ"לית ארגון מעש לחיזוק והתחדשות השירות הציבורי, במסגרת תפקיד זה עסקה רבות ברפורמה בתחום ההון האנושי עם נציבות שירות המדינה ומשרד ראש הממשלה. בין עיסוקיה רחלי מרצה במרכז הבינתחומי בבית הספר למשפטים. והיא תמשיך בזה לצד עבודתה באיגוד.


ובנימה אישית מרחלי "בהסתמך על מה שכבר נעשה באיגוד ועם הניסיון הרב שאני מביאה בתחום ציבורי והפוליטי, בכוונתי לקדם את מדיניות האיגוד ולהגביר את התודעה הציבורית ביחס לחשיבות מקצוע המהנדס ותחום הנדסת הבניה והתשתיות, לקדם נושאים אלו למול הכנסת, משרדי הממשלה וכלל הגורמים הרלוונטיים".רחלי תעדכן את חברי האיגוד בכמה תהליכים שכבר החלה לטפל בהם ותשלח ניוזלטר חודשי לחברי האיגוד. 

אתם מוזמנים להתעדכן באתר האיגוד וליצור קשר ישיר עם רחלי, בדוא"ל rachely@engineering.org.il   

עדכונים שוטפים בנושא רגולציה ניתן למצוא כאן

במרץ 2017 הצטרפה לאיגוד הגר מגד, לתפקיד מנהלת שיווק ופרסום. הגר, בעלת תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני בתקשורת, שניהם מאוניברסיטת בר - אילן.

בעלת ניסיון בשיווק, פרסום, ניהול פרויקטים והפקות הן בארץ ובחו"ל. בין תפקידה הקודמים, ניהול פרויקטים ושיווק בחברת סטרטאפ בתחום המציאות הרבודה והווירטואלית, ניהול פרויקטים וארגון כנסים ותערוכות ושליחת עלייה בלוס אנג'לס מטעם הסוכנות היהודית. הגר נכנסה לתפקיד בסמוך לכנס מבנים וגשרים במאי 2017 וזה לא היה האתגר היחיד, לכנס בנובמבר היא כבר הגיע מוכנה ואפשר היה לראות כיצד הצליחה לגייס מציגים רבים לתערוכה ולמנף את נושא החסויות בכנס. 

 

בנימה אישית מהגר "השנה החולפת הייתה שנה מלאת פעילות באיגוד, הגענו להישגים הן במספר החברים והן בכמות שיתופי הפעולה. ב- 2018 נמשיך עם הפנים קדימה – בכוונתי לנסות להגיע לשיאים חדשים במספר החברים והמשתתפים בפעילויות ולמקסם את שיתופי הפעולה עם ארגונים משיקים, חברות ההנדסה והתעשייה".

  

בנוסף הצטרפה לאיגוד מזכירת איגוד חדשה, איילת השחר בכור. איילת מביאה איתה ניסיון רב בתחום האדמיניסטרטיבי, ניהול משרד, שירות לקוחות ועוד. כבר עם כניסתה של איילת השחר לתפקיד אנו רואים שיפור עצום בניהול המשרד, הגביה והרישום לפעילות האיגוד ובעיקר שומעים פידבקים חיובים על חווית הלקוח של החברים והמשתתפים הפונים למזכירות.

אנו מאחלים הצלחה רבה לכל המצטרפות לצוות האיגוד בטוחים כי בעזרתן נוכל לקדם את פעילות האיגוד להישגים מרשימים.

 

 

בטיחות באתרי הבנייה

  

כפי שכבר הצהרנו בתחילת השנה, אכן שנת 2017 הייתה בסימן בטיחות באתרי הבנייה. יחד עם אגודת מהנדסי הבטיחות בלשכת המהנדסים הגיש האיגוד בקשה לקרן מנוף של הביטוח הלאומי לקבלת מענק למימון הקורסים.

המענק אושר וכבר בימים אלו אנו יוצאים בפרסום לרישום לקורסים מהנדסים בתחום בטיחות האתרי הבנייה.

עלות הקורס ממומנת ע"י קרן מנוף ועל המשתתפים לשלם רק דמי רצינות מופחתים. הקורסים יתקיימו באיגוד המהנדסים בשעות אחה"צ והם יכללו תכנית מותאמת למהנדסים. האיגוד רואה חשיבות רבה בהקניית הידע למהנדסים - ידע ומודעות הם אלו שיסייעו לנו להוריד ולהפחית משמעותית את כמות הנפגעים בתאונות באתרי בנייה.

  

הדרכה ופעילות מקצועית בשנת 2017

 

בשנת 2017 קיים האיגוד 57 פעילויות הכוללות – כנסים (3), ימי עיון (13), קורסים (16) קורסים פנים ארגונים (15) וסיורים (10) – בפעילות זו השתתפו למעלה מ- 4,500 איש.

 

הכנס העשירי לבנייה ולתשתיות באיגוד התקיים השנה בנובמבר והיה הכנס הבינלאומי הראשון בארץ מסוגו

והביא כ 11 מרצים מחו"ל אשר נתנו מגוון הרצאות בתחום בנייה לגובה, חדשנות ויזמות, הנדסה ואדריכלות.

  

הכנס סוקר בכל אמצעי התקשורת ולראשונה השתתפו בו כ- 2,500 איש, 62 מציגים, ולמעלה מ- 53 נתוני חסות. האיגוד שוב הביא לקדמת הבמה את הנושאים החמים ביותר במשק בתחום ההנדסה הבנייה והנדל"ן והשתתפות הערה של המשתתפים בהרצאות הייתה בהחלט מרשימה והוכיחה כי הנושאים היו מעניינים ומרתקים.

 

בשנת 2017 התקיימו מספר רב של פעילויות בתחומי ידע ועדכוני תקנים כמו למשל תקן 413, תקן 921, תקן 940, תקן 466, קורסים בתחומים מקצועיים כמו תכן מנהור, תכן רמזורים, ריתוך, תחבורה ציבורית, בידוד תרמי, התקני תנועה ובטיחות, ואף קורס ייעודי ומצומצם של רוויט במיוחד למהנדסים.

 

בשנת 2017 שבר האיגוד את שיא הפעילויות בתחום קורסים פנים ארגוניים – אלו קורסים מובנים ייחודית לארגונים כמו משרד הבינוי והשיכון, רפא"ל, חיל האוויר, משרד הביטחון, מרכז השלטון המקומי, ועוד. 

 

בשנת 2018 מתוכננת פעילות ענפה ומרתקת בתחומים שונים, תכנית ההדרכה תעלה בימים הקרובים לאתר והיא כוללת מספר רב של קורסים, ימי עיון וסיורים. כמו כן, צפויים להתקיים ב 2018 צפויים 3 כנסים:

   

ב 14.5.2018- הכנס השישי לתחבורה ותשתיות – יתקיים במרכז הכנסים באשקלון בריכוזו של
                                                                      מהנדס אהוד רויטמן.

  

ב 30.5.2018- ועידת התיעוש בשיתוף המועצה לבנייה ירוקה, התאחדות בנוי הארץ, משרד הבינוי והשיכון,
                     SOSA, בריכוזו של פרופ"ח יגאל שוחט מאונ' בן גוריון – הכנס יתקיים בתל אביב.

 

ב 19.11.2018- הכנס העשירי למנהלי פרויקטים בתחום ההנדסה, אשר יתקיים בגני התערוכה בתל אביב.

  

עוד צפויים מספר רב של ימי עיון בתחומים שונים, אנו מציעים להתעדכן באתר האיגוד.

 

האיגוד מעודד ארגונים, חברות הנדסה, משרדי ממשלה, מפעלים, חברות תעשייה ועוד לקידום שיתוף פעולה ויצירת פעילות הדרכה משותפות – לפרטים נוספים ניתן לפנות ליובל למפל רכז ההדרכה הנדסי באיגוד yuval@engineering.org.il 

  

 

קורסי הכשרה ומסלולי הסמכה להשתלמויות באיגוד

 

בשנת 2017 האיגוד קיים מספר קורסי הכשרה בתחומים שונים כגון: מיון מבנים של משרד השיכון והבינוי, השתלמות עומק בתכנון והעמדת עגורנים, רוויט למהנדסי מבנים וקורס הכנה לבחינות רישוי של לשכת המהנדסים.

בשנת 2018 יקודמו הקורסים הקבועים כבשנים קודמות  ובנוסף השתלמות מקצועית בתחום בטיחות אש לאלו המבקשים לקבל הסמכה.  

  

 

שיתופי פעולה יוצאי דופן

 

בשנת 2017 קיים האיגוד מספר רב של שיתופי פעולה בתחומים שונים. אחד מהם היה שיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין.

בערב עיון שעסק בתחומי ההנדסה, התכנון והבנייה והקשר לרגולציה הרצו אדריכלית יעל קרמה על תיקון 101 לחוק התכנון והבניה ותקנות הרישוי, יו"ר האיגוד דני מריאן סקר את הנושאים הרגולטורים אשר "מטרידים" כיום את המהנדס ועו"ד ענת בירן נתנה הרצאה על השפעת עודף הרגולציה על ענף הנדל"ן.

 

ערב העיון התקיים בבית הפרקליט בתל אביב ושמחנו לגלות כי היה עניין רב לא רק בקרב המהנדסים אלא בקרב עורכי הדין המתעסקים בתחום הבנייה והנדל"ן. אנו צופים לעוד פעילות מהסוג הזה עם ארגונים נוספים כמו שמאי מקרקעין, התאחדות בוני בארץ, התאחדות התעשיינים, עמותת האדריכלים, העמותה לניהול פרויקטים ועוד.

 

 

האיגוד וסטודנטים בפקולטות להנדסה

 

גם בשנת 2017 עסק האיגוד רבות בקירוב הסטודנטים לפעילות האיגוד והצטרפותם כחברים (ללא עלות) לאיגוד. כמידי שנה הסטודנטים מקבלים מחירים מיוחדים ומוזלים לכל הפעילות ואנו רואים עלייה גדולה בהשתתפותם בכנסים.

בנוסף הנהלת האיגוד מבקרת בפקולטות עם הרצאות מקצועיות ומעדכנת בנושאים השוטפים את הסטודנטים בקמפוסים. מועדוני צרכנות אותם מציע האיגוד מעניקים שלל הטבות לסטודנטים והם רשאים להצטרף אליהם ללא עלות נוספות.

  

דמי רישום וחברות באיגוד

 

השנה החליט האיגוד לקיים רפורמה בדמי הרישום ובהליך ההצטרפות לאיגוד -

  •          הרישום לאיגוד יהיה למשך שנה מיום ההצטרפות.
  •          את הרישום אפשר יהיה לעשות באופן אוטומטי באמצעות הוראת קבע בחשבון הבנק.
  •          הרישום יתעדכן בכל שנה ללא כל צורך ברישום מחדש – את הפרטים ניתן יהיה לעדכן באתר.
  •          החל מינואר 2018, תעריף דמי הרישום לכל קטגוריות הרישום (למהנדס בודד) יהיו זהות ויעמדו על 350 ₪ לשנה.

לפרטים נוספים אנא פנו למזכירות האיגוד בטלפון 03-7524075 או במייל info@engineering.org.il 

   

הטבות לחברי איגוד

 

כמדי שנה האיגוד מעדכן את ההטבות לחברי האיגוד – ההטבות כוללות מוצרים ושירותים רבים בתחומי רווחה ופנאי מגוונים. אנו ממליצים להתעדכן באתר האיגוד בעמוד הטבות לחברים

משתתפים בכנסי האיגוד גם זכאים לרכישה מוזלת (עד 70% הנחה) של אוגדן תקי בניין של מכון התקנים – פרטים באתרי הכנסים ובמזכירות האיגוד.

  

פעילות חברי הועד וראשי התאים

 

לפני כשנה יצאנו לדרך לאחר הבחירות עם הנהלה חדשה, ועד חדש וראשי תאים – אנו באיגוד רואים מוטיבציה גדולה של חברי הועד וראשי התאים לעשות, לפעול, ליזום , לשדרג ואלו יוזמות ברוכות.

או מבקשים להסב את תשומת לבכם כי שמות התאים עודכנו על מנת לוודא שהתאים יאפשרו רישום והזמנה לעוד מהנדסים בתחומים משיקים לקחת חלק, אי אפשר כמובן להתעלם גם מהמציאות ההולכת ומשתנה שמשפיעה גם על פעילות המהנדסים בשטח. מידע נוסף ניתן למצוא כאן.

  

שנת 2017 סימלה את תחילת חגיגות העשרים של האיגוד – אנו מאמינים כי האיגוד שצומח וגדל מביא לשורותיו מהנדסים רבים שמאמינים בכוחה של קהילה מקצועית ואיכותית שהחזון שלה הוא קידום מעמד המהנדס.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפעילות האיגוד, להתעדכן בנעשה בפעילות היום יומית של האיגוד באתר.

   

סיכום זה מהווה הזדמנות מצוינת להודות ליו"ר האיגוד, דני מריאן לחברי הנהלת האיגוד, יו"ר הועדות השונות, לועד ולראשי התאים על עבודתם הנאמנה והמסורה בשנת 2017,  וכמובן לצוות הנפלא של האיגוד, אשר שוקד נאמנה על משימות ויעדים במטרה להצמיח את האיגוד לגבהים ולהישגים מרשימים.

  

שתהיה זו שנה אזרחית מוצלחת עבורכם!

  

שלכם,

מיכל קרסני 

חזרה»
חדשות  
הודעות וחדשות
האיגוד בתקשורת
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
אינדקס חברות
מחקרים ומאמרים
מגזין הנדסת בנייה ותשתיות
עתונות מקצועית
פסקי דין וענייני חוק
CTBUH - המועצה העולמית לבנייה גבוהה
תקנים להערות הציבור
חדשות fib
עדכונים פרוטוקולים ומסמכים
תרומה לקהילה
האסיפה הכללית של האיגוד
בחירות 2016 באיגוד
מאגר מידע
בחירות 2018 באיגוד
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013