פגישת האיגוד עם ח"כ אלי אלאלוף – יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות

תגיות:
06/09/17
ח"כ אלאלוף הביע נכונות לפעול לקידום הסוגיות שהוצגו בפניו וסיכם את הפגישה בהבטחה להמשך שיתוף פעולה בינו ובין צוותו המקצועי לבין האיגוד לצורך קידום הנושאים המרכזיים

 

ביום שלישי, 5 ספטמבר 2017, התקיימה פגישה בין יו"ר האיגוד לבין ח"כ אלי אלאלוף, יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות בכנסת. בפגישה השתתפה בנוסף עו"ד הילה שיינוק, יועצת ח"כ אלאלוף ומנהלת רגולציה וקשרי ממשל באיגוד, עו"ד עינת פישר לאלו.

 
בפתח הפגישה, הציג יו"ר האיגוד לח"כ אלאלוף את האיגוד ואת פעילותו, בדגש על פעילותו לקידום מעמד המהנדס, איכות ובטיחות הבנייה וכן את פעילותו בתחום ההכשרה וההדרכה.

 

בהמשך לכך, הציג יו"ר האיגוד את פעילות האיגוד, בשיתוף אגודת מהנדסי הבטיחות, להקמת מערך הכשרות למהנדסים בתחום הבטיחות באתרי הבנייה והדגיש את החשיבות אותה מייחס האיגוד לתחום זה ואת פעילותו בנושא.

 

יו"ר האיגוד הדגיש כי אחד מן האתגרים המרכזיים הנוגעים לקידומו של מערך הכשרה זה הינו גיוסם ורתימתם של המהנדסים ושל החברות הקבלניות להשתתפות בהכשרה ולהעמקת הידע וההבנה בתחום הבטיחות, וציין כי יש לבחון את קידומם של תמריצים רגולטוריים וממשלתיים לעניין זה, כדוגמת העלאת פרמיית הביטוח עקב תאונות באתרי הקבלן, או בניית "דירוג איכות" לקבלנים, אשר ייקח בחשבון גם את רמת הבטיחות באתרים שבאחריותם.

 

ח"כ אלאלוף הביע הסכמה מלאה לחשיבות הנושא ולצורך בגיבושם של מנופים ותמריצים לקידומו והבטיח, בהקשר זה, לבחון קידומה של הצעת חוק הקושרת בין אירועי בטיחות באתרי הבנייה לבין פרמיית הביטוח של הקבלן האחראי.

 

בהמשך לכך הוצגה בפני ח"כ אלאלוף הבעייתיות הקיימת כיום בחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט-1969, בדגש על היותו חוק מיושן, אשר אינו עוסק בסוגיות המהותיות ואינו מתאים לעולם הבנייה והקבלנות הנוכחי. כמו כן, הוצגה עמדת האיגוד ופעילותו בנוגע להיעדרה של חובה חוקית למינוי מפקח צמוד באתרי בנייה וכן נידונו סוגיות נוספות הדורשות שיפור ותיקון בתקנות התכנון והבניה (רישוי הבניה), התשע"ו-2016.

  

ח"כ אלאלוף הביע נכונות לפעול לקידום הסוגיות שהוצגו בפניו וסיכם את הפגישה בהבטחה להמשך שיתוף פעולה בינו ובין צוותו המקצועי לבין האיגוד לצורך קידום הנושאים המרכזיים.

 

 
לתגובות והתייחסויות – עו"ד עינת פישר לאלו – מנהלת רגולציה וקשרי ממשל
einat@engineering.org.il 

חזרה»
חדשות  
הודעות וחדשות
האיגוד בתקשורת
ניוזלטר- מידע ועדכון מקצועי למהנדס
רגולציה וקשרי ממשל
פורום בטיחות
אינדקס חברות
מחקרים ומאמרים
מגזין הנדסת בנייה ותשתיות
עתונות מקצועית
פסקי דין וענייני חוק
CTBUH - המועצה העולמית לבנייה גבוהה
תקנים להערות הציבור
חדשות fib
עדכונים פרוטוקולים ומסמכים
תרומה לקהילה
האסיפה הכללית של האיגוד
בחירות 2016 באיגוד
מאגר מידע
בחירות 2018 באיגוד
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013