סיור באצטדיון בינלאומי למרוצי אופניים תחרותיים ולודרום- ע"ש סילבן אדמס

סיור באצטדיון בינלאומי למרוצי אופניים תחרותיים ולודרום

לכל התמונות »

 

 ביום שלישי, 12 ביוני 2018  התקיים סיור

 

באצטדיון בינלאומי למרוצי אופניים תחרותיים "ולודרום"
ע"ש סילבן אדמס

(במרכז הספורט הלאומי ב"הדר יוסף", מזרחית לאצטדיון האתלטיקה)

 

 

  

  

 

 

 לצפייה בסרטון הקמת קונסט' הפלדה של הגג לחץ כאן

 

 

  

בתאריך 12 ביוני 2018 נערך סיור מקצועי למהנדסים מטעם האיגוד בפרויקט אצטדיון בינלאומי למרוצי אופניים, בו 
השתתפו  15 מהנדסים ואדריכלים, מתכננים, מנהלי פרויקטים, יועצים, יזמים.

 

 

מהלך הסיור:

  
בדברי פתיחה אורית זר, מנהלת תפעול ופרויקטים בקרן תל אביב בספורט ומתי שטיינר, מנכ"ל מרכז ספורט הלאומי תל אביב הציגו את חשיבות הפרויקט לפיתוח ענף חדש בספורט הישראלי למרוצי אופניים תחרותיים המשולב עם ענף אתלטיקה בהדר יוסף תל אביב, מהנדס איגור פינקלשטיין – מתכנן קונסטרוקציה ממשרד שטילר הנדסה, הציג שלד קונסטרוקצית פלדה לא סימטרית של קירוי האולם במפתחים של 70-120 מ' משקלו כ- 800 טון, האגדים מישוריים עם שינויי שיפוע היוצר צורה של עוקף, טבעת החיצונית של הקונסטרוקציה הנשענת על עמודים תומכת בקונסטרוקציית פנימית המחולקת ל- 4 חלקים.

  
הרכבת שלד פלדה היה מבחוץ כלפי פנים, החיבורים הינם ברגיים, חברת אדירם ביצעה את הקונסטרוקציית הפלדה, כאשר לפני הרכבה נערכה מדידה מרחבית לוודא שמידות האלמנטים מתאימים להרכבה. רצפת האולם מלוח"דים עם השלמות יציקה על ידי חברת דקור הגליל תוך הקפדה על דיוק ביצוע מעבר לנדרש בתקן, לאור דרישות דיוק עבור מסלול האופניים המונח כבמה על הרצפה.

  
פרופ' אלי פירסט אדריכל הפרויקט ושותף בחברת מזור פירסט אדריכלים, הדגיש את ההיבטים הייחודיים באדריכלות המבנה, צורתו עם גג המלווה את המסלול, חומרים בנייה ייחודיים למסלול, אשר חייב לימוד וסיור בחו"ל,
מסלול הרכיבה הייעודי לאופניים במתקן יהיה משטח עץ מיוחד מסוג Accoya Wood – אשר יוקם על תשתית מעץ אורן פיני. המסלול המיוחד יבוצע בידי החברה הבינלאומית הגרמנית VeloTrack המתמחה בנושא . קירות האולם פתוחים המאפשרים אוורור טבעי בגיבוי מאווררים.

  
מהנדס לירון פלקס – מנהל פרויקט מחברת אחים מרגולין הציג את מכלול הפרויקט הכולל אולם עם מסלול באורך 250 מטר למרוצי אופניים עם כ- 600 מקומות ישיבה לקהל, מסלול אליפטי בעל שוליים משופעים שבו שתי פניות מעגליות של 180 מעלות ושתי ישורות. המסלול כבר נבחן על ידי ספורטאי בינלאומי וכשיר לתחרות. מבחינה בטיחותית נבדק המתקן והעומד בדרישות הבטיחות. האולם מקושר במנהרות עם מכלול המנהלתי. מכלול המנהלתי בשטח של 750 מ"ר הכולל משרדים, תאים לאחסון אופניים, מלתחות, משך ביצוע הפרויקט כ- 14 חודשים, צפי סיום סוף שנת 2018 היקף עלות הפרויקט כ- 70 מיליון ₪.

 

תודה למהנדס שי מרגולין, ראש תא ניהול ופיקוח באיגוד על היוזמה לקיום הסיור, תודה לאורית זר , מנהלת תפעול ופרויקטים בקרן תל אביב בספורט, למתי שטיינר, מנכ"ל מרכז ספורט הלאומי תל אביב , לפרופ' אלי פירסט, אדריכל הפרויקט ושותף בחברת מזור פירסט אדריכלים, למהנדס איגור פינקלשטיין, מתכנן קונסטרוקציה ממשרד שטילר הנדסה, על העברת הרצאות מעניינות.

  
תודה למהנדס לירון פלקס, מנהל פרויקט מחברת אחים מרגולין על ריכוז מקצועי והצגת הפרויקט עם הסברים במהלך הסיור, תודה לאדריכלית מעיין פירסט ומהנדס איגור פינקלשטיין, אשר ליוו את הסיור תוך מתן הסברים ולעומר בן עוז, מפקח האתר, אשר סייע בארגון ובתיאום וליווה את הסיור.

  
הרצאות והסברים היו מקצועיים ומעניינים , במהלך הסיור הייתה התעניינות ערה מצד המשתתפים, תודה לכל המשתתפים הנכם מוזמנים להשתתף בפעילויות הבאות מטעם האיגוד.

 

 

חזרה»
כנסים והשתלמויות  
כנסים
ימי עיון
סיורים
קורסים וסדנאות
כנסים וארועים בחו"ל
אירועים מיוחדים
אירועים משיקים
מפגשי מדור צעירים
אירועי עבר  
כנסים
ימי עיון
סיורים
קורסים
תחרות סירות קאנו מבטון
אירועים מיוחדים
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
הצטרפו לשירות הודעות
ועדכונים בוואטסאפ
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013